Založ si blog

Príbeh jednej čiapky

“Mami, môžem Ťa o niečo poprosiť?” – prihovorila sa mi dcéra tesne pred odchodom na lyžovačku.

Hneď mi bolo jasné, že treba čosi vyriešiť…

“Už týždeň neviem nájsť svoju obľúbenú čierno bielu bodkovanú čapicu. Hľadala som všade, už som z toho na nervy…”

“Asi to nebude také horúce s tým hľadaním, keď si ju ešte nenašla” – zareagovala som. “A čo s tým mám ja?” – trochu som ju podpichla.

“Vieš, ja Ti absolútne verím, že Ty ju určite nájdeš” – usmiala sa, dala mi veľkú pusu na lice a odkráčala brázdiť snehobiele pláne. Ďakujem pekne!

Taká bezmedzná a suverénna viera v moje pátracie schopnosti síce poteší, ale nemám šajn, kde hľadať. Budhisti tvrdia, že veciam v živote treba dať voľný priebeh. Nič neznásilňovať, na ničom nenástojiť, nič neočakávať, plynúť so životom ako list po prúde rieky.

“OK, takáto filozofia má čosi do seba” – pomyslela som a nechala som hľadanie na ďalší deň. Kľud v duši a pocit, že sa veci niekedy dokážu vyriešiť aj bez gigantického úsilia a námahy.

Ráno, na ďalší deň sme sa s mojou drahou polovičkou vybrali na “neodoľateľnú a fascinujúcu” akciu dňa – nákup potravín. Skôr než som stačila naštartovať, môj zrak odrazu padol /lepšie by bolo povedať   vyletel do výšky/ a na vrchole ochranných dosiek okolo mladého stromčeka na parkovisku, doslova 5 centimetrov od predného skla, trónila…čiapka mojej dcéry! Na parkovisku, kde parkujú desiatky áut, kde je pravdepodobnosť všimnúť si stratenú vec minimálna, kde je viac než isté, že nikdy nezaparkujete na tom istom mieste… A odrazu – rovno pred našimi zrakmi sa nás “pozerá” týždeň stratená čiapka. Keby sa mohla hýbať asi by nám rovno skočila do auta. A potom, že neexistuje niečo medzi nebom a zemou! Tí budhisti asi naozaj vedia o čom hovoria…

 

Malý dovetok – ďakujeme nálezcovi, ktorý našu čiapku zachránil. Vysielame jeho smerom pozitívne energie a veríme, že aj jemu sa udeje niečo podobne príjemné a potešujúce!

Stratili im meno?

07.11.2018

Nemocnica je zvláštne miesto. Asi nebude čudné tvrdiť, že tam ľudia neradi chodia a zotrvávajú v nej len v prípadoch, keď už nie je iné východisko. Samozrejme okrem lekárov, sestričiek viac »

Paralelný svet

02.12.2017

Keď si tak v sobotné ráno doprajete chvíľku na prečítanie článkov v tlači, na ktoré ste nemali čas cez týždeň, natrafíte aj na také, ktoré vo vás nevyvolajú eufóriu. Ale je užitočné viac »

Čo ak sme úžasní?

31.10.2017

Všetci to poznáte. Sedíte v aute, ponáhľate sa za ďalšou svojou povinnosťou, plnú hlavu problémov a starostí, myšlienky tancujú ako zbesilé. Jediné, čo v interiéri auta zmenšuje napätie viac »

Andrej Babiš

Európska komisia nemieni dotovať firmy okolo Agrofertu

12.12.2018 22:49

Peniaze sa nebudú vyplácať, kým nebude objasnená situácia okolo možného konfliktu záujmov premiéra Babiša.

Tupolev Tu-160

Ruské strategické bombardéry lietali na Karibikom

12.12.2018 22:23

Bombardéry, ktoré v minulých dňoch prileteli do Venezuely, vykonali desaťhodinový let nad Karibským morom.

obrnené vozidlo

Maďarsko na ochranu trhov nasadilo obrnené vozidlá

12.12.2018 21:32

Spravodajský server Index.hu pôvodne pohyb vojenských vozidiel spájal s podvečerným protestom v uliciach Budapešti.

Mateusz Morawiecki.

Poľský premiér Morawiecki ustál hlasovanie o dôvere v parlamente

12.12.2018 20:03

Dolná komora parlamentu podržala Morawieckeho vo funkcii pomerom hlasov 231 k 181.

maxx610

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 19669x
Priemerná čítanosť článkov: 1157x

Autor blogu

Kategórie