Založ si blog

Príbeh jednej čiapky

“Mami, môžem Ťa o niečo poprosiť?” – prihovorila sa mi dcéra tesne pred odchodom na lyžovačku.

Hneď mi bolo jasné, že treba čosi vyriešiť…

“Už týždeň neviem nájsť svoju obľúbenú čierno bielu bodkovanú čapicu. Hľadala som všade, už som z toho na nervy…”

“Asi to nebude také horúce s tým hľadaním, keď si ju ešte nenašla” – zareagovala som. “A čo s tým mám ja?” – trochu som ju podpichla.

“Vieš, ja Ti absolútne verím, že Ty ju určite nájdeš” – usmiala sa, dala mi veľkú pusu na lice a odkráčala brázdiť snehobiele pláne. Ďakujem pekne!

Taká bezmedzná a suverénna viera v moje pátracie schopnosti síce poteší, ale nemám šajn, kde hľadať. Budhisti tvrdia, že veciam v živote treba dať voľný priebeh. Nič neznásilňovať, na ničom nenástojiť, nič neočakávať, plynúť so životom ako list po prúde rieky.

“OK, takáto filozofia má čosi do seba” – pomyslela som a nechala som hľadanie na ďalší deň. Kľud v duši a pocit, že sa veci niekedy dokážu vyriešiť aj bez gigantického úsilia a námahy.

Ráno, na ďalší deň sme sa s mojou drahou polovičkou vybrali na “neodoľateľnú a fascinujúcu” akciu dňa – nákup potravín. Skôr než som stačila naštartovať, môj zrak odrazu padol /lepšie by bolo povedať   vyletel do výšky/ a na vrchole ochranných dosiek okolo mladého stromčeka na parkovisku, doslova 5 centimetrov od predného skla, trónila…čiapka mojej dcéry! Na parkovisku, kde parkujú desiatky áut, kde je pravdepodobnosť všimnúť si stratenú vec minimálna, kde je viac než isté, že nikdy nezaparkujete na tom istom mieste… A odrazu – rovno pred našimi zrakmi sa nás “pozerá” týždeň stratená čiapka. Keby sa mohla hýbať asi by nám rovno skočila do auta. A potom, že neexistuje niečo medzi nebom a zemou! Tí budhisti asi naozaj vedia o čom hovoria…

 

Malý dovetok – ďakujeme nálezcovi, ktorý našu čiapku zachránil. Vysielame jeho smerom pozitívne energie a veríme, že aj jemu sa udeje niečo podobne príjemné a potešujúce!

Paralelný svet

02.12.2017

Keď si tak v sobotné ráno doprajete chvíľku na prečítanie článkov v tlači, na ktoré ste nemali čas cez týždeň, natrafíte aj na také, ktoré vo vás nevyvolajú eufóriu. Ale je užitočné viac »

Čo ak sme úžasní?

31.10.2017

Všetci to poznáte. Sedíte v aute, ponáhľate sa za ďalšou svojou povinnosťou, plnú hlavu problémov a starostí, myšlienky tancujú ako zbesilé. Jediné, čo v interiéri auta zmenšuje napätie viac »

Zážitková gastronómia à la Slovakia

11.10.2017

Nedávno ma moja suseda, staršia pani, ktorej nedávno operovali koleno, požiadala o malú službu. Poprosila ma, či by som jej nemohla priniesť obed z neďalekej reštaurácie. Zvykla tam občas viac »

Maria butina

Američania zaktli ruskú občianku a obvinili ju ako agentku Moskvy

16.07.2018 22:59

Americké ministerstvo spravodlivosti ženu identifikovalo ako Mariu Butinovú.

Dan Coats

Tajné služby USA trvajú na závere, že Rusko podkopávalo voľby

16.07.2018 22:28

Dan Coats uviedol, že americké rozviedky budú naďalej poskytovať pravdivé a objektívne spravodajské hodnotenia.

andrej babiš

Po Malej Krčál. Ďalší člen Babišovej vlády má na krku plagiátorstvo

16.07.2018 21:59

Minister Petr Krčál v roku 2007 obhájil bakalársku prácu na Inštitúte medziodborových štúdií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne.

trump, putin

Politológ: Trump s Putinom urobili opatrné kroky k svetovej bezpečnosti

16.07.2018 21:12

"Ďalšou otázkou je, čo spraviť s Iránom, ktorého prítomnosti v Sýrii sa obáva predovšetkým Izrael." upozornil Juhana Aunesluoma.

maxx610

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 16854x
Priemerná čítanosť článkov: 1053x

Autor blogu

Kategórie