Založ si blog

Príbeh jednej čiapky

“Mami, môžem Ťa o niečo poprosiť?” – prihovorila sa mi dcéra tesne pred odchodom na lyžovačku.

Hneď mi bolo jasné, že treba čosi vyriešiť…

“Už týždeň neviem nájsť svoju obľúbenú čierno bielu bodkovanú čapicu. Hľadala som všade, už som z toho na nervy…”

“Asi to nebude také horúce s tým hľadaním, keď si ju ešte nenašla” – zareagovala som. “A čo s tým mám ja?” – trochu som ju podpichla.

“Vieš, ja Ti absolútne verím, že Ty ju určite nájdeš” – usmiala sa, dala mi veľkú pusu na lice a odkráčala brázdiť snehobiele pláne. Ďakujem pekne!

Taká bezmedzná a suverénna viera v moje pátracie schopnosti síce poteší, ale nemám šajn, kde hľadať. Budhisti tvrdia, že veciam v živote treba dať voľný priebeh. Nič neznásilňovať, na ničom nenástojiť, nič neočakávať, plynúť so životom ako list po prúde rieky.

“OK, takáto filozofia má čosi do seba” – pomyslela som a nechala som hľadanie na ďalší deň. Kľud v duši a pocit, že sa veci niekedy dokážu vyriešiť aj bez gigantického úsilia a námahy.

Ráno, na ďalší deň sme sa s mojou drahou polovičkou vybrali na “neodoľateľnú a fascinujúcu” akciu dňa – nákup potravín. Skôr než som stačila naštartovať, môj zrak odrazu padol /lepšie by bolo povedať   vyletel do výšky/ a na vrchole ochranných dosiek okolo mladého stromčeka na parkovisku, doslova 5 centimetrov od predného skla, trónila…čiapka mojej dcéry! Na parkovisku, kde parkujú desiatky áut, kde je pravdepodobnosť všimnúť si stratenú vec minimálna, kde je viac než isté, že nikdy nezaparkujete na tom istom mieste… A odrazu – rovno pred našimi zrakmi sa nás “pozerá” týždeň stratená čiapka. Keby sa mohla hýbať asi by nám rovno skočila do auta. A potom, že neexistuje niečo medzi nebom a zemou! Tí budhisti asi naozaj vedia o čom hovoria…

 

Malý dovetok – ďakujeme nálezcovi, ktorý našu čiapku zachránil. Vysielame jeho smerom pozitívne energie a veríme, že aj jemu sa udeje niečo podobne príjemné a potešujúce!

Paralelný svet

02.12.2017

Keď si tak v sobotné ráno doprajete chvíľku na prečítanie článkov v tlači, na ktoré ste nemali čas cez týždeň, natrafíte aj na také, ktoré vo vás nevyvolajú eufóriu. Ale je užitočné viac »

Čo ak sme úžasní?

31.10.2017

Všetci to poznáte. Sedíte v aute, ponáhľate sa za ďalšou svojou povinnosťou, plnú hlavu problémov a starostí, myšlienky tancujú ako zbesilé. Jediné, čo v interiéri auta zmenšuje napätie viac »

Zážitková gastronómia à la Slovakia

11.10.2017

Nedávno ma moja suseda, staršia pani, ktorej nedávno operovali koleno, požiadala o malú službu. Poprosila ma, či by som jej nemohla priniesť obed z neďalekej reštaurácie. Zvykla tam občas viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

maxx610

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 15943x
Priemerná čítanosť článkov: 996x

Autor blogu

Kategórie